Zagraniczny sukces młodych zapaśników z Żukowa

Zawodnicy sekcji zapaśniczej „Morena Wega Żukowo” w odpowiedzi na zaproszenie od prezesa związku zapaśniczego z regionu „Mecklemburg-Vorpommern” Uwe Bremera wzięli udział w turnieju zapaśniczym 28 Weinachtsturnier des Sav Torgelow.
Do zawodów zgłoszono prawie 200 zawodników z 20 klubów niemieckich z dwóch okręgów zapaśniczych, Mecklenburg-Vorpommern oraz Brandenburg.
Zmagania młodych zapaśników odbywały się na trzech matach zapaśniczych w miejskiej hali sportowej w Torgelow.
Weinachtturnier był drugim zagranicznym występem podopiecznych trenera Dawida Leonarczyka w 2016 roku i okazał się doskonałym testem umiejętności naszych zawodników.
Pomimo wysokiego poziomu zawodów i dużej konkurencji w poszczególnych kategoriach wagowych zapaśnicy „Moreny Wegi Żukowo” zajmowali czołowe pozycje, niejednokrotnie rewanżując się swoim niemieckim kolegom, z którymi zmagali się na wcześniejszych walkach w czerwcu.

Pierwsze miejsca zajęli:
Igor Dąbrowski w kat. 34kg
Mateusz Hirsz w kat. 54kg
Nikodem Sawicki w kat. +59kg
Dominik Wejher w kat.35kg

Największą niespodziankę sprawił nasz nowy zawodnik Dominik Wejcher, który w kat. Dzieci z roczników 2008-2010 35kg walcząc w stylu wolnym nie dał żadnych szans niemieckim kolegom wygrywając wszystkie 4 walki.

Drugie miejsca zajęli:
Oskar Leonarczyk w kat. 25kg
Kamil Kosecki w kat. 34kg
Konrad Cudnik w kat. 42kg
Dawid Sawicki w kat. 54kg

Trzecie miejsca zajęli:
Filip Regliński w kat. 31kg
Nikodem Cyrocki w kat. 38kg

Pozostali zawodnicy „otarli” się o podium zajmując punktowane miejsca, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej nasza niewielka 13-to osobowa grupa zajęła drużynowo trzecie miejsce.
Doświadczony trener i „łowca zapaśniczych talentów” Uwe Bremer pogratulował naszym zapaśnikom doskonałego wyszkolenia i życząc dalszych sukcesów zaprosił do wzięcia udziału w kolejnych turniejach.

Kategoria: 2016, Aktualności