Sukces na MP młodzików

Zapaśnicy z Żukowa nie przerywają swojej dobrej passy i znów wracają z medalami.

Tym razem w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski w zapasach gdzie startowało 46 klubów z całej Polski. Z Moreny Żukowo startowało tylko pięciu zawodników i wystarczyło żeby znaleźć się w czołówce Polskich zapasów i zająć drużynowo 7 m.

Do podium zabrakło tylko 12 punktów a trzeba zaznaczyć że z klubu z trzeciej pozycji startowało aż 13 zawodników.

Dużym sukcesem jest że czterech z pięciu zawodników walczyło w finale Mistrzostw Polski i zabrali ze sobą dwa medale. Piąty zawodnik Oskar Leonarczyk mimo swojej sporej niedowagi walczył bardzo dzielnie i dopiero w walce półfinałowej z zawodów wyeliminował go klubowy kolega Filip Regliński.

Indywidualnie zajęli następujące lokaty:

Nikodem Sawicki Srebrny medal
Igor Dąbrowski brązowy medal