11 medali dla Moreny na Memoriale

XXIII Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach młodzików w stylu klasycznym i mini zapasy był szczęśliwy dla młodych adeptów Moreny Żukowo. Dzięki dobrej postawie udało się zebrać aż 11 medali i zająć 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W sobotę 6 maja na hali sportowej w Żukowie odbył się kolejny memoriał w zapasach, na który zjechało aż 113 zawodników z 11 klubów, w tym także grupa z Rosji. Medalistami z Żukowa zostali; mini zapasy: III miejsce kat. 29 kg Maja Reglińska, II miejsce kat. 37 kg Kornelia Kohnke, I miejsce 26 kg. Oskar Leonarczyk, I miejsce 32 kg. Filip Regliński, I miejsce 35 kg. Igor Dąbrowski, III miejsce 35 kg. Kamil Kosecki, III miejsce 35 kg. Jakub Halman, III miejsce 44 kg. Stanisław Małycha, III miejsce 50 kg. Michał Łojewski; młodzicy: II miejsce 35 kg. Nikodem Kohnke, II miejsce 42 kg. Nikodem Cyrocki.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczali włodarze gminy Żukowo z Burmistrzem Wojciechem Kankowskim na czele, dwukrotny Mistrz Olimpijski Andrzej Wroński, a także córka i wnuczki Henryka Boreckiego.

Organizatorami zawodów byli Fundacja Morena Żukowo i Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, a sponsorami Powiat Kartuski, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Pomorski Okręgowy Związek Zapaśniczy i Pomorska Federacja Sportu.

Film z walki: https://youtu.be/OkC28YiIKQo

Kategoria: Aktualności